کوتاه و مفید: سلسله مطالب افزایش بهره وری در کسب و کار | شماره اول: همه چیز را مکتوب کنیم.|

۵ تأثیر مثبتی که ورزش بر استرس دارد (بخش یک)

۲۱۷۴
Vote up!

ما نمی توانیم تمام رخدادهای زندگیمان را کنترل کنیم و صد البته مسائلی که نمی توانیم از فکر کردن و نگران بودن در مورد آنها پرهیز کنیم. این مسائل چه مربوط به کار، خانواده، مسائل مالی و رابطه های اجتماعی و یا حتی یکی از هزاران مشکلات نامفهوم و ناشناس دیگری که باشد باعث خواهد شد شب ها خواب به چشمانمان نیاید. استرس یک واقعیت ناخوشایند زندگی انسانهاست. متاسفانه استرس قدرت تبدیل شدن به مشکلات بزرگتری بیش از بدخوابی می تواند به همراه داشته باشد. از قبیل سردردها، مشکلات گوارشی، همچنین امکان بروز افسردگی و بیماری های قلبی و عروقی نیز وجود دارد که همه ی اینها می توانند به کوتاه شدن عمر منجر شوند. خبر خوب این است که کارهای می توان انجام داد تا سطح استرس کاهش یابد.
در ادامه با داناوری همراه باشید تا چند روش آشنا شویم.
کاهش تنش
درست است که یک ورزش ۳۰ دقیقه ای تمام فشارهای زندگی را از بین نمی برد ولی یک راه برای تخلیه سالم فشارهای عصبی و ناامیدی های روزمره  و همچنین یک حواس پرتی از چرخه افکار منفی است.
 
سرخوشی
تا به حال احساس کرده اید ابرهای سیاه افسردگی شما را به دام انداخته اند؟ فعالیت های فیزیکی باعث آزادسازی اندروفین در بند شما خواهد شد که باعث بهتر شدن حال شما و سرخوشی خواهد بود. تأثیر ورزش منظم بر روی افسردگی ها بیشتر از داروهای شیمیایی خواهد بود.
 
تفکر واضح تر
اندروفین تولید شده به واسطه ورزش باعث بهینه شدن فرایندهای ذهنی و پیشرفت تمرکز خواهد شد. فعال بودن باعث تشویق مغز برای تولید سلولهای جدید برای مبارزه با استرس های مرتبط با افزایش سن دچار می شوند.
 
بهبود خواب
اگر شما هم در طول شب مشکل بی خوابی دارید، احتمال زیاد دلیل آن استرس می تواند باشد. استرس باعث اختلالاتی در خواب میشود، اگر سریع پیگیری نکنید سرمنشأ مشکلات دیگری خواهد بود.
 
رابطه بهتر
استرس عوارضی بر روی رابطه های شما در محیط کار و خانه به همراه خواهد داشت. تحریک پذیری و افسردگی می تواند فاصله ای بین همکاران و هم تیمی های شما با شما و یا افراد خانواده و همسرتان ایجاد کند. ورزش کردن بهترین فرصت برای بازیابی روحی از یک روز سخت است و اجازه ارتباط مثبت با خانواده و دوستان را برای شما فرآهم می آورد.
 
شما هم تجربیات خود را با ما در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.