کوتاه و مفید: ورزش نه تنها بر زیبایی تناسب اندام شما تأثیر مستقیم خواهد داشت بلکه باعث داتشن ذهنی شاد و خلاق خواهد شد.

پورشه ۷۱۸ مدل ۲۰۱۷ با موتور چهار سیلندر دو لیتری

۳۳۹۲
Vote up!
پورشه 718 مدل 2017 با موتور چهار سیلندر دو لیتری

سالها بود که شایعاتی مبنی بر اینکه پورشه در آینده نسخه ای چهار سیلندر مجهز به توربو شارژر ارایه خواهد داد وجود داشت. و برای اینکه این خودروی های جدید از وجهه تاریخی موتور وسط برند فاصله نگیرند، زوفنهاوسن سال گذشته اعلام کرد که از این پس خودرو های جدید با نام های ۷۱۸ باکستر و ۷۱۸ کیمن شناخته خواهند شد. علاوه بر این این خودروها لیست محصولات شرکت را نیز جابجا خواهند کرد چرا که این خودرو ها پایین تر از کیمن هاردتاپ  که ارزان ترین خودروی پورشه است قرار خواهد گرفت . 
در حال حاضر ما قیمت باکستر را می دانیم  اما قیمت کیمن همچنان اعلام نشده است. مدل پایه ۷۱۸ باکستر از ۵۷۰۵۰ دلار شروع شده و باکستر اس نیز از ۶۹۴۵۰ دلار آغاز خواهند شد.  این ها گویای افزایش ۳۹۰۰ و ۴۵۰۰ دلاری نسبت به نسخه های قبلی است. مدل های جدید در ماه ژوئن بدست مشتریان خواهند رسید.
 

دو حفره کمتر ، منحنی گشتاور گرد تر!
 

خوب در عوض این مبلغ بیشتری که پرداخت خواهید کرد شما در ابتدا ۳۵ اسب بخار قدرت بیشتر در اختیار دارید. این موتور ۲ لیتری تخت چهار سیلندر تا ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند و این میزان با ۳۵۰ اسب بخار قدرت مدل باکستر اس اختلاف کمی است که به دلیل تعویض بامپ نیم لیتری و استفاده از دریچه متغیر در توربوشارژر بوده است. اما اتفاق مهمتر در منحنی گشتاور رخ داده است. موتور ۲.۷ لیتری شش سیلندر قدیمی نیاز به دور موتور بیشتری برای تولید قدرت داشت. اما جانشین ۲ لیتری آن ۷۴ پوند فوت قدرت بیشتر( ۲۸۰ در کل) در دور موتور ۱۹۵۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید می کند. موتور ۲.۵ لیتری نیز حداکثر قدرت خود را در همین بازه در اختیار قرار می دهد اما در این رقابت داغ او با ۳۰۹ پوند فوت گشتاور تولید می کند که با موتور ۳.۸ لیتری باکستر اسپایدر شش سیلندر همسان است.

پورشه ادعا می کند که باکستر جدید با جعبه دنده اختصاصی پورشه پی دی کی و بسته اسپرت کرونو می تواند از ۰ تا ۹۸ کیلومتر را تنها در ۴.۵ ثانیه طی کند در حالیکه مدل اس آن بدون این بسته این کار را در چهار ثانیه به انجام می رساند. مدل باکستر اس قبلی که حتی مجهز به پی دی کی بود رکورد ۴.۲ ثانیه را ثبت کرده بود. پورشه مدعی سریع تر بودن مدل جدید به اندازه نیم ثانیه نسبت به مدل های قبلی است و این مسئله از آمار و ارقام مشهود است. یعنی آیا امکان ثبت سرعت ۹۸ کیلومتر در ۳.۵ ثانیه توسط مدل اس جدید مجهز به پی دی کی وجود دارد؟ حداکثر سرعت ۷۱۸ باکستر۲۷۴پ۳ کیلومتر در ساعت است اما شما با مدل اس می توانید به سرعت۲۸۴ کیلومتر در ساعت هم برسید. اطلاعات منتشره توسط پورشه در این زمینه ها در قالب حالت های اکونومی است و شما تا ۱۴ درصد کارآیی بیشتر موتور در با سیکل رانندگی اروپا خواهید داشت.

۷۱۸ اس هنوز جعبه دنده دستی هفت سرعته مدل ۹۱۱ را در اختیار ندارد اما برای آن یک شش سرعته دستی در نظر گرفته شده است. کما فی السابق، سیستم انتقال قدرت بی نظیر پی دی کی پورشه نیز در دسترس شما است تا انتخاب کنید. جعبه دنده خودکار دو کلاچه حالا مجهز به سامانه دنده مجازی است که به معنای این است در زمان بار سبک روی موتور هر دو کلاچ فعال شده تا دنده دو سه همزمان در گیر بوده تا اختلاف بین ضرایب را تقسیم کرده و شما بیشترین کارآیی را از خودرو شاهد باشید.
 

نگهدارنده های چندگانه
 

جهش نسبت به مدل قبلی ۷۱۸ سامانه مدیریت فعال تعلیق که در هنگام رانندگی ارتفاع سواری را تا میزان ۱ سانتی متر کاهش می دهد که تنها در مدل باکستر اس قابل سفارش است. پورشه اعلام کرده است که سامانه مذکور که با نام اختصاری پی اس ای ام فاصله میان سواری اسپرت و راحت را برای شما معنا دار تر می کند و این البته وابسته به تنظیماتی است که شما انتخاب خواهید کرد.

گزینه حرکت طولانی اسپرت کرونو یک برنامه انحصاری روی تنظیمات فعلی اسپرت و اسپرت پلاس خودرو است که مشتریان می توانند آن را انتخاب کنند. خودروهای پی دی کی که مجهز به اسپرت کرونو هستند دارای یک دکمه پاسخ اسپرت بوده که عمر شتاب را به حداکثر خود می رساند یعنی شما مدت بیشتری می توانید شتاب خودرو را در قله حفظ کنید. آخرین نسخه سامانه لمسی مدیریت ارتباطات اطلاعاتی و سرگرمی پورشه در این مدل ها به شکل استاندارد وجود داشته اما کسانی که خواهان مسیریاب و خدمات بر خط نیز هستند باید هزینه اضافی پرداخت کنند.

مانند مدل ۹۱۱ ۲۰۱۷ ۷۱۸ نیز دچار بروز رسانی جامعی شده است اما هنوز با یک خودروی کاملا جدید روبرو نیستیم. تفاوت این مدل با پیشینیان خود در تعداد نوار های میان چراغ های عقب، نگاهی ظریف تر به جلو پنجره، ورودی های هوای افقی جلوی خودرو، چراغ های جلوی ال ای دی پورشه که در صورت خواست می توانید چراغ های ال ای دی رئشنایی در روز چهارنقطه ای زیبای پورشه را نیز سفارش دهید، است. نمای کلی خودرو نیز البته دچار تحولاتی شده است.

در پایان باید گفت ما در انتظار تست رانندگی باکستر جدید هستیم. این خودرو در میان برندگان جایزه ده خودروی برتر همیشگی تاریخ است و ما به راحتی می توانیم بگوییم یکی از بهترین خودرو های برای رانمندگی و اذت از آن در هر قیمتی است.