چطور سحر خیز شویم؟

۴۰۶۷
Vote up!
سحر خیز باش تا کام روا باشی

سحرخیزی یکی از بهترین کارهایی است که می توان انجام داد. برای سالهای طولانی عاشق دیر بیدار شدن و غرق خواب تا ساعت ۱۰ - ۱۱ صبح بودم، تا زمانی که شرایط کمی تغییر کرد، ازدواج، کار و ... لازم بود تا صبح ها زودتر بیدار شوم تا بتوانم در زمان مشخص در سر کار حاضر شوم. در ادامه نکاتی که شما را به یک فرد سحرخیز تبدیل میکند اشاره شده است. با داناوری همراه باشید...
تغییرات شدید ایجاد نکنید، آهسته شروع کنید و تنها ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زودتر از ساعت معمول از خواب بیدار شوید، این کار را سعی کنید برای چند روز متوالی انجام دهید و بعد از چند روز دوباره ۱۵ الی ۳۰ دقیقه دیگر تا به هدف برسید.
اجازه دهید شب‌ها زودتر بخواب بروید، ممکن است عادت داشته باشید تا دیروقت بیدار بمانید، تلویزیون نگاه کنید، در اینترنت بگردید و یا با موبایل در شبکه های اجتماعی سرگرم باشید، ولی سعی کنید زودتر به رختخواب بروید و در آنجا مشغول باشید حتی اگر خوابتان نمی برد، اگر بدنتان احساس خستگی کند به خواب خواهید رفت.پ
ساعت زنگدار خود را دور از تختخواب خود بگذارید، موبایل یا ساعت بیدارباش خود را دور از دسترس خود قرار دهید چون اگر دم دستتان باشد حتماً خفه اش خواهید کرد و یا ۵ دقیقه تخفیف (Snooze) خواهید گرفت! ولی اگر دور از دسترس باشد حتماً باید برخیزید تا صدای دلنشین زنگ بیدار باش را قطع کنید، حال بیدار شده اید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیدار بمانید!
به بیرون از اتاق خواب بروید، در ادامه حرکت قبلی بعد از خاموش کردن زنگ بیدارباش سریع اتاق خواب را ترک کنید، آبی به صورت بزنید و نگاهی به قیافه خود در آینه بیاندازید!
توجیه نکنید، اگر به مغز خود اجازه دهید تا در مورد این موضوع با شما به بحث بنشیند، شما هیچ وقت زود بیدار نخواهید شد. انتخابی به عنوان برگشت به تختخواب نباید وجود داشته باشد.
گاهی اوقات به خود اجازه بیشتر خوابیدن را بدهید، با توجه به نکته قبلی که ذکر شد، ولی بد نیست هفته ای یکبار به خود این اجازه را بدهید، این یک کار عادی نباید باشد و شاید تنها در هفته یکبار.
برای خود پاداشی در نظر بگیرید، بله انجام کار سخت مستحق پاداشی است. برای خود قول خرید یک اپلیکشین موبایلی که دوست دارید را بدهید و یا تماشای یک فیلم و یا خرید یک کتاب، حتی یک فنجان قهوه! به هر حال می توانید نسبت به علایق خود بر روی این موضوع کار کنید.
از مزیت های وقت اضافی بهره ببرید، تنها برای تماشای تلویزیون یا خواندن داناوری! زود بیدار نشوید، با یک یا دوساعت زود بیدار شدن باید بهترین بهره را برد،ورزش کنید، به سراغ کارهای روزمره و عادی خود بروید و روز خود را زودتر شروع کنید.
از صبحدم لذت ببرید، به بیرون از پنجره نگاهی بیاندازید، حتی بهتر است بیرون بروید و در فضای باز چند نفس عمیق بکشید و از آرامش صبح لذت ببرید.
حتماً شما هم تجربیات متفاوت و مختلفی از سحرخیزی داشته اید، با ما و سایر کاربران در بخش دیدگاه ها تجربیات خود را به اشتراک بگذارید شاید راه کار بهتری یافت.

دیدگاه‌ها

مرسی نکات جالبی هستند، من یک

مرسی نکات جالبی هستند، من یک تجربه ای هم دارم اونم این هست که پتویی که میکشید باید گرم نگهتون داره، بیشتر مواقع من به خاطر اینکه سردم بود نمی تونستم از تخت بلند شم.