کوتاه و مفید: اعضای شرکت باید به مجموعه و توان پیشرفت آن ایمان داشته باشند، به کتاب مقدس سازمان!

۵ تأثیر مثبتی که ورزش بر استرس دارد (بخش دوم)

۴۲۸۹
Vote up!
۵ تأثیر مثبتی که ورزش بر استرس دارد

در بخش اول مقاله ۵ تأثیر مثبتی که ورزش بر استرس دارد را بررسی کردیم، کاهش تنش، سرخوشی، تفکر واضح تر، بهبود خواب و رابطه بهتر! در ادامه با داناوری همراه باشید تا با ۵ تأثیر دیگر آشنا شویم.

افزایش عزت نفس
ورزش توعی سرمایه گذاری است. نه تنها بر کاهش استرس و سلامت بهتر تأثیر مستقیم دارد بلکه احساس قدرت قابل کنترل به انسان دست می دهد. خلق و خوی بهتر با همراه با ظاهری جذاب مسلماً برای شما یک ارزش خواهد بود.

انرژی بیشتر
بدن ما یک ماشین خارق العاده است. هرچه بیشتر از آن بهره مند شوید بیشتر کارآمد خواهد شد. افزایش ضربان قلب برای چند بار در طول هفته باعث کاهش ردپای استرس در طول بازه ای که انرژی بالایی دارید خواهد شد. حتی چند دقییه ورزش می تواند تغییرات بزرگی را ایجاد کند.

ایمنی قوی‌تر
استرس تأثیر سختی بر بدن ما و بطور مستقیم بر عملکرد سیستم ایمنی می گذارد. استرس مزمن باعث افزایش سرماخوردگی، آنفولانزا و خستگی مزمن منجرب خواهد شد. پس به یاد داشته باشید ورزش کردن هر روز و مکرر باعث قوی شدن سیستم ایمنی و دفع بیماری ها می شود.

تطابق بهتر
مزایای عاطفی و روانی از فعالیت های بدنی باعث قدرت وفق بهتر با شرایط خواهد بود. هر چه بدن کمتر در شرایط استرس قرار گیرد بدن تطابق بهتری با چالش های پیش رو زندگی خواهد داشت.

و اما..
تناسب اندام
دغدغه این روزهای همه ما تناسب اندام! افزایش تناسب اندام یکی از بارزترین مزایای ورزش است. همچنین دغدغه اضافه وزن و احساس برتری را به شما خواهد داد. استرس باعث پرخوری و افزایش وزن می شود و ورزش بر ضد این دو برای شما یاری خواهد رساند.

ورزش نه تنها بر زیبایی تناسب اندام شما تأثیر مستقیم خواهد داشت بلکه باعث داتشن ذهنی شاد و خلاق خواهد شد.

 

اگر بخش یک مقاله را در داناوری هنوز مطالعه نکرده اید لینک مقابل را کلیک کنید. ۵ تأثیر مثبتی که ورزش بر استرس دارد (بخش یک)