کوتاه و مفید: خودروی برقی با شتاب ۱۰۰ کیلومتر زیر ۳ ثانیه.

۳ راه برای غلبه بر نقاط ضعف

۳۸۹۲
Vote up!

نقاط ضعف. حتماً شما هم قبول دارید که همه در این مورد مشترکند، همه ما نقاط ضعفی داریم، همه در موردش صحبت می کنیم و حتی برخی از ما روی آنها کار می کنیم. نقاط ضعف بازتابی است از آنچه درون ما مانع حرکت رو به جلو و یا انگیزش شما برای انجام دادن کاری است و این برای هر کدام از ما مختص خودش است.
معمولاً نقاط ضعف وقتی خود نمایی می کنند که شما نمی توانید کاری که برای شما پر اهمیت است را انجام دهید. اگر شما برای کشف زمان و موقعیت این رخداد تلاش کنید پس می توانید این تهدید را خنثی و برایش راهکاری پیدا کنید.
در ادامه سه روش غلبه بر نقاط ضعف را بررسی می کنیم.

  • واقعاً بخواهید اولین قدم برای غلبه بر نقاط ضعف شناختن و تشخیص آنهاست. گاهی اوقات بزرگترین مانع برای رفع نقطه ضعف قبول نکردن داشتن نقطه ضعف می باشد. باید واقع بین بود و قبول کرد که نقطعه ضعفی وجود دارد. بطور مثال شما هر زمانی که عصبانی می شوید فکر میکنید حق با شماست  ولی شاید اطرافیان شما عقیده ای غیر از این دارند و اتفاقاً حق با آنهاست. بهتر است صحبتی با یکی از آنها داشته باشید و در این مورد صحبت کنید تا مورد را پیدا کنید.
     
  • درک تأثیر نقاط ضعف سعی کنید متوجه تأثیرات این نقاط ضعف بر اطرافیان شما و همچنین تغییرات رفتار آنها با شما شوید. درک این موضوع نکته کلیدی ماجراست، اگر این مرحله ی سخت طی شود شما با آگاهی بیشتر و درک بهتری از تأثیر ضعفها بر رفتار دیگران خواهید داشت.
     
  • تغییر رفتار حالا وقت جشن گرفتن است! از اینکه اطلاعات و درک درستی از نقاط ضعف بدست آوردید خوشحال باشید و از آنها در مسیر بهبود بهره ببرید. بخش های منفی را با کارهایی که به شما انگیزه می دهند تغییر دهید. وقتی انجامش دهید خواهید دید که راه آسانی بود فتح قله نقاط ضعف!

نظر شما چیست؟ دیدگاه های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.