کوتاه و مفید: مدیر عامل شرکت خودرو سازی تسلا بیان کرد که اینکه اپل د حال ساخت خودرو است

۵ راه برای کاهش استرس در محیط کار

۳۴۳۵
Vote up!

قبل از شروع این موضوع را باید بدانیم که قویترین سلاح برای مقابله با استرس ترجیح چیزی بر چیز دیگری است!

۱. غذا و نوشیدنی که در طول روز در محیط کار خود می خورید و می نوشید در تشدید و فعال شدن استرس تأثیر مستقیم دارد.

 • قهوه
 • چای
 • نوشابه های انرژی زا
 • فست فود ها
 • شیرینی جات
 • الکل

کمی دقت در مورد نوشیدنی و خوراکی هایی که در محل کار می خورید لازم است. بیخیال شیرینی ها و خوشمزه هایی که همکارتان پیشنهاد می دهد شوید. در ادامه لیست کوتاهی می خوانید از غذاها و نوشیدنی هایی که می تواند کمک زیادی در کاهش و کنترل استرس داشته باشد:

 • آب
 • میوه تازه
 • انواع سوپ ها
 • انواع سالادها
 • ماهی

البته منظور این نیست که شما همه ی این موارد را رعایت کنید، کافیست تلاش کنید.

۲. تمرینات تنفسی معمولاً اکثر ما تنفس را خیلی کار پیش پا افتاده و روتین می پنداریم، سعی کنید به الگوی تنفسی خود وقتی در استرس هستید دقت کنید. هنگام ظهر در فرصت ناهار به ماشین تان بروید و به آرامی ۱۰ تنفس عمیق بکشید. این تمرین ۱ تا ۲ دقیقه زمان می برد. دو دقیقه زمان دارید؟ این تمرین را در طول روز به برنامه زندگی خود اضافه کنید، در طول روز سه مرتبه این کار را تکرار کنید، یکبار در صبح، یکبار در ظهر و یکبار شب قبل از اینکه بخوابید. به یاد داشته باشید تنفس یکی از عناصر اصلی تفکر است. امتحان کنید جواب خواهد داد!

۳. ورزش ضربان قلب خود را افزایش دهید. برای شروع هر روز چند دقیقه کافیست. در طول زمان ناهار ۱۰-۱۵ قدم راه بروید. برنامه پیاده روی با همکارانتان ترتیب دهید. سفارش غذا از رستوران را فراموش کنید و خودتان غذا بیاورید، این یک صرفه جویی خواهد بود، قبول کنید صرفه جویی باعث کم خرج کردن پول و در نتیجه استرس کمتر خواهد شد. این یک پیروزی است.

استرس را له کنید قبل از اینکه آن ضربه ای به شما بزند.

۴. سیاستهای شرکت برخی اوقات ما درگیر شایعات و یا مشکلات همکارانمان می شویم، گوش دادن به مشکلات دیگران هم ما را گرفتار استرس خواهد کرد. این توصیه کسی است که ۲۰ سال ۲۰ شغل مختلف تجربه کرده است. من همیشه همدرد همکارانم بودم و در آخر با آنها همراهی می کردم. به یاد داشته باشید ناراحتی ها به دنبال همدم هستند.

۵. چشمهای بینا چشم هایمان چه چیزی می بینند؟ هر چیزی را که می بینید همان را حس می کنید. وقتی کودک بودید اگر به دیدن فیلم های ترسناک علاقه داشتید همان موقع خود را گرفتار استرس می کردید. مردم تعجب می کنند چرا وقتی تنها هستند احساس ترس می کنند. از فعالیت های خود لیستی تهیه کنید، شاید فعالیتی را انجام می دهید که ناخودآگاه خود را دچار استرس می کنید. بطور مثال اخبار را دنبال می کنید؟ خبر مثبتی هست؟ هر چیزی که چشم ها می بینند در ذهن ناخودآگاه ما ضبط می گردند و بعدها به صورت افکار در ذهن ما قدم می زنند.

ما باید روی سطح استرس خود کار کنیم قبلاً از اینکه به سوی با حمله ور شود. منتظر آن نباشید، استرس باعث بیماریهای متعدد و سکته مغزی می گردد. قوی بمانید و ایمان داشته باشید. شما تنها نیستید و این قدم ها بر روی زندگی شما تأثیر مثبتی خواهد داشت.

آرزوهای خود را دنبال کنید، به خود اطمینان داشته باشید و هرگز تسلیم نشوید.

شما هم تجربه های متفاوتی داشته اید، آنها را در بخش دیدگاه ها با داناوری به اشتراک بگذارید.