کوتاه و مفید: حالت هواپیما را روشن کنید تا در موقعیت اضطراری شارژ شما را تلف نکند.

۷ نکته در موفقیت اجرای یک کسب و کار خانگی (بخش یک)

۴۱۳۱
Vote up!
7 نکته در موفقیت اجرای یک کسب و کار خانگی

راه اندازی کسب و کاری خانگی مزایای زیادی می توند به همراه داشته باشد، انعطاف پذیری، توانایی برنامه ریزی و حتی شاید معافیت مالیاتی. در ادامه با داناوری همراه باشید تا با هفت نکته در موفقیت راه اندازی یک کسب و کار خانگی آشنا شویم.

۱. ارزیابی فضای خانه
وقتی کسب و کاری خارج از خانه داریم تصور می کنیم کار کردن در خانه ایده آل است ممکن است اینطور باشد ولی شاید بهتر باشد کمی به خانه ای که در آن قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید فکر کنید، آیا با کسب و کار مورد نظر شما همخوانی دارد؟ آیا مناسب ملاقات ها با مشتریان و یا همکاران احتمالی آینده هست ؟ آیا آدرس یابی راحتی دارد؟ 

اگر پاسخ سئوالات مشابه و مرتبط با کسب و کار مورد نظر شما مثبت است، خوشحال باشید قدم اول به خوبی طی شده است.

۲. فرآهم کردن مکان و وسایل
اگر مطمئن شدید که خانه تان محل مناسبی برای راه اندازی کسب و کارتان است حالا وقت مشخص کردن مکان دفتر کارتان در خانه است. یک فضای اختصاصی برای زمانی که مشغول کار هستید پیدا کنید، ممکن است یک اتاق کار داشته باشید اگر نه یکی از کمدهای لباس و یا زیر پله ای که فضای مناسبی دارد را انتخاب کنید یا حتی می توانید گاراژ خانه را به دفتر کار خود تبدیل کنید.

همچنین به میز کار و مبلمانی که مدنظرتان هست فکر کنید و نسبت به بودجه خود به فرآهم کردن آنها اقدام کنید. این مورد را در نظر داشته باشید که می توانید با پیشرفت کار دفتر کار خود را تکمیل کنید.

همچنان که مشغول انجام کارهای بالا هستید به برند خود نیز فکر کنید. برندسازی (Personal Branding) همانقدر برای کسب و کارهای خانگی مهم است که برای شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ اهمیت دارد. به فعالیت های بازاریابی خود دقت کنید تا لوگوی کسب و کار خود و وبسایت کسب و کار خود را به همراه داشته باشد. اگر در این مورد مطمئن نیستید از یک طراح مشاوره بگیرید.

۳. برنامه ریزی کنید
ممکن است شما در مورد انعطاف پذیری کسب و کار خود رویا پردازی کنید و بگویید بزودی همه چیز در دستان خود خواهد بود ولی کسب و کاری سودآور خواهد بود که برایش سخت تلاش کنید. برای برنامه ریزی موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • چند ساعت در طول روز باید مشغول به کار باشید و چه زمانی باید تعطیل کنید؟
  • در حال حاضر چه برنامه های در حال اجرا دارید؟ آیا باید دوباره آنها را بررسی و مدیریت کنید؟
  • چه زمانی بهترین بازده کاری را دارید؟ شما فردی سحر خیزید یا شب بیدار؟ چه زمانی کارآمد و تمرکز دارید؟ زمان هایی که بهره وری بالاتری دارید را برنامه ریزی کنید.
  • به این نکته که چه زمانی مشتریان و همکاران تجاری احتمالی تان با شما در تماس خواهند بود، اگر شما در طول شب بهتر کار می‌کنید و مشتریانتان در طول روز با شما در تماس خواهند بود، این قضیه کمی کار را سخت خواهد کرد.

مطمئن شوید تمامی فاکتورهای مهم را لیست کرده اید، آنها را با خانواده و دوستان خود بر روی تقویم به اشتراک بگذارید، اطلاع داشتن آنها از زمان هایی که مشغول کار هستید هم برای شما هم برای آنها مزایای بسیاری دارد.

شما نیز تا انتشار بخش دوم این مقاله در بخش دیدگاه ها نظرات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.