کوتاه و مفید: یک قلم و کاغذ بردارید فقط ۳ دقیقه وقت دارید و ۱۰ تا از مهمترین اهداف زندگیتون رو بنویسید.

۸ راه برای اینکه بدبخت باشید!

۳۸۸۶
Vote up!
8 راه برای اینکه بدبخت باشید!

همه مردم در مورد اینکه چگونه می توان خوشبخت و شاد بود، مینویسند. مقاله های زیادی در باره اینکه چطور میتوان زندگی خود را خراب کرد وجود ندارند. بر کسی پوشیده نیست که اکثر مواقع باعث بدبختی و ناراحتی ما نه افراد دیگر و شرایط، بلکه خود ما هستیم! البته آدمهای زیادی حاضر به قبول کردن این موضوع و سرزنش کردن خود نیستند. این مقاله به شما میگوید که اگر میخواهید یک بدبخت واقعی باشید چکار باید بکنید!

۱.همیشه از همه چیز شاکی باشید!

این کاری است که بعضی آدمها به خوبی انجام میدهند. "چرا این اتفاق برای من افتاد؟" ، "چرا من برای فلان شغل انتخاب نشدم؟" و ... . مردم همیشه چیزی برای غر زدن پیدا میکنند. مسائلی از قبیل: جامعه، آب و هوا و خیلی مسائل دیگر در صدر لیست قرار دارند. باید این را به خاطر داشته باشید که همیشه می توان شرایط را ناخوشایند یافت اگر اینگونه به آن نگاه کنید. بنابراین این بار که متوجه شدید در حال غر زدن هستید بلافاصله آن را متوقف کنید. سعی کنید جنبه مثبت مسائل را ببینید. در غیر این صورت شما همیشه همان آدم غرغروی بدبخت باقی می مانید!

۲.سعی کنید به جای مقابله با مشکلات، از آنها فرار کنید!

مسائل را پشت گوش انداختن، تظاهر به نشنیدن، نظر ندادن و ... از جمله کارهایی هستند که ما گاهی برای رو به رو نشدن با مشکلات انجام میدهیم. گاهی مشکلات کوچک که به راحتی قابل حل هستند ،تبدیل به مشکلات بزرگی میشوند که حل کردن آنها سخت میشود. بنابراین، دست از بهانه گیری و طفره رفتن بردارید و با مشکلاتتان روبه رو شوید یا به عبارت دیگر قرباغه تان را قورت دهید!

۳.خودتان را با دیگران مقایسه کنید!

شما حتی نمیتوانید تصور کنید که این کار چقدر به شما لطمه میزند. مطمئنا همه افراد الگوهایی دارند که تلاش میکنند شبیه آنها باشند اما نیاز افراطی به اینکه شبیه به دیگران باشید یا چیزهایی که آنها دارند شا هم به دست آورید، ویرانگر است. همیشه کسانی هستند که از شما بالاترند یا داشته هایشان از شما بیشتر است بنا براین از تمرکز روی آنها اجتناب کنید و به زندگی خودتان توجه داشته باشید!

۴.نسبت به حوادثی که هنوز پیش نیامده اند نگران باشید!

یکی از دلایلی که بعضی از ایده های جالب و نو هرگز کشف نمیشوند همین قضیه است. به این صورت که صاحبان این ایده ها در یک لحظه کوهی از مشکلات و موانع در مقابل خود میبینند که فکر عملی کردن تصور خود را به کلی رها میکنند. این قضیه در زندگی خانوادگی افراد به شکل ترس از گسترش خانواده و بچه دار شدن بروز میکند. فرصتهای خود را به خاطر ترسهای پوچ و احمقانه از دست ندهید.

۵.خود را زیر کوه مشکلات له کنید!

رو به رو نشدن با مشکلات اشتباه است ولی غرق شدن در آنها نیز کار عاقلانه و خوبی نیست. اگر شما جزو آن دسته آدمها هستید که از کاه، کوه میسازند، این راهکار برای شماست. همه افراد با مشکل رو به رو میشوند ولی فراموش نکنید که شما سوپرمن یا مرد عنکبوتی نستید که بخواهید تمام مشکلات سر راه را حل کنید. به خاطر داشته باشید که میتوانید از دیگران نیز کمک بگیرید.

۶.کارهایی را که دوست ندارید انجام دهید!

زیاد نمیخواهم در این مورد صحبت کنم. واضح و روشن است که نمیتوان شاد بود وقتی مشغول انجام کارهایی هستید که از آنها متنفرید.

۷.سعی کنید آدمهای اطرافتان را تغییر دهید!

این که سعی کنید خودتان را تغییر دهید کار سختی است. تغییر دادن آدمهای دیگر خیلی سخت تر است مخصوصا وقتی مدام افکار و عقاید خود را به آنها تحمیل کنید. هر انسانی که عزت نفس داشته باشد، مسلما در مقابلتان مقاومت خواهد کرد.

شما میتوانید زمان زیادی صرف تغییر عادتهای به قول شما بد طرف مقابلتان بکنید ولی بالاخره این فرد شما را ترک خواهد کرد و به سمت کسانی خواهد رفت که او را همانگونه که هست دوست دارند.

مردم هروقت خودشان بخواهند تغییر میکنند بنابراین تنها کاری که شما میتوانید انجام دهید این است که الگوی خوبی برایشان باشید.

۸.سعی کنید همه را راضی نگه دارید!

این یکی از بدترین کارهایی است که میتوانید در حق خودتان بکنید. راضی ساختن همه کاری غیرممکن است. اگر قرار باشد شما طوری رفتار کنید که همه شما را دوست داشته باشند، بزودی تبدیل به فردی میشوید که هیچ نظری از خود ندارد و شخصیت و هویتش را گم کرده است.

دیدگاه‌ها

بسیار مفید بود.ممنون

بسیار مفید بود.ممنون