کوتاه و مفید: ورزش نه تنها بر زیبایی تناسب اندام شما تأثیر مستقیم خواهد داشت بلکه باعث داتشن ذهنی شاد و خلاق خواهد شد.

۹ راه برای حفظ شارژ باتری تلفن همراه اندرویدی خود.

۳۹۷۱
Vote up!
Low Batttery

ما همه در این موقعیت قرار گرفته ایم. بیون از خانه ایم و باتری گوشی اندرویدی ما به سرعت خالی میشود.  شما مجبورید تا به هر طریقی شارژ ناچیز باتری را حفظ کنید تا زمانیکه به یک محل برای شارژ مجدد برسید. خوشبختانه راه هایی هست تا شما بتوانید باتری را مجبور کنید تا با شما بیشتر همراه شود.
اینجا ما نه راه ارایه میدهیم تا شما باتری خود را بیشتر نگاه دارید چه شارژ باقیمانده ۷۵ درصد باشد چه ۱۰ درصد.
 
۱. خاموش کنید.
ارتباط بی سیم وای فای، بلوتوث، خدمات مکانیابی، و ارتباط حوزه نزدیک یا همان ان اف سی و ... اگر از این ها استفاده نمیکنید خاموششان کنید. حالت هواپیما را وشن کنید تا در نقاطی که آنتن دهی ضعیف است مجبور به تلاش برای برقراری ارتباط نبوده و شارژ شما را تلف نکند.
 
۲. گوشی را خاموش کنید.
این خیلی بهتر است. گوشی را تا زمان نیاز خاموش کنید. اگر منتظر تماس یا پیامک مهمی نیستید، آن را کلا خاموش کنید.
 
۳.چرا اینقدر روشن؟
 اگر حواستان نباشد نمایشگر گوشی، باتری آن را می خورد، در حالیکه شما به شارژ باتری نیاز دارید روشنایی را کاهش دهید تا بهتر از آن استفاده کنید.
 
۴. وروجک را پیدا کنید.
 با رفتن به بخش مدیریت برنامه ها در بخش تنظیمات ببینید کدام برنامه ها بیشترین حجم باتری را مصرف می کند و آنها را از دور خارج کنید. با این کار جلوی هدر رفت غیر ضروری باتری را می‌گیرید.
 
۵.به قضیه ساده تر نگاه کنید.
بهتر است در این موقعیت ها اگر تلفن را روشن نگاه میدارید از انجام بازی و اجرای نرم افزار ها و نیز دیدن عکس، فیلم یا حتی عکاسی خودداری کنید. به همین سادگی.
 
۶. به لالی پاپ بپیوندید.
 حالت ذخیره انرژی در نسخه لالی پاپ اندروید، بازخورد لرزشی گوشی را خاموش کرده، نور صفحه را کم و سرعت تلفن همراه را کاهش میدهد و این باعث ذخیره بیشتر باتری می‌شود.
 
۷. از نرم افزار مرتبط استفاده کنید.
نرم افزاری مثل Clean Master یا Juice Defender را دانلود کنید. این کاربردی ها به شما در مدیریت استفاده از باتری بسیار کمک کرده و به تلفن همراه در جهت استفاده بهینه از باتری دستوراتی می دهد.
 
۸. با روت کردن گوشی راه حل را پیدا کنید.
روتینگ به شما راهکارهای خوبی برای حفظ باتری ارایه می‌کند. در ابتدا شما می توانید نرم افزار های غیر ضروری را به کل حذف کنید. و همزمان شما به نرم افزار های روت شده ای دسترسی پیدا می کنید که به شما در حفظ باتری کمک به سزایی میکند مانند Greenify.
 
۹. پشتیبان فراموش نشود.
در انتها بهتر است بگویم، یک باتری پشتیبان تهیه کنید. شما میتوانید قاب های شارژ باتری را در رنگ ها و طرح های متنوع تهیه کنید از برندهایی مانند  Mophie, Power Skin, uNu یا اینکه شاژر های قابل حمل بخرید آن هم از نام های معتبری مانند  Anker, Phone Suit, Powermat.
 
در حال حاضر گوشی های هوشمند اندرویدی هر روز بیش از دیروز در مصرف باتری بهینه میشوند و این با توجه به ویژگی هایی است که گوگل به سیستم عامل جدید اضافه میکند. برای مثال نسخه ۶ اندروید مارشالو دارای حالت دوز یا Doze Mode است که برنامه ها را از چک کردن بروز رسانی برای مدت مشخص ممنوع میکند و با فعالسازی حالت درب نزنید از دریافت یادآوری ها و نوتیفیکیشن ها نیز ممانعت می کند. همچنین برند های معتبر نیز حالت های اختصاصی خود را اضافه کرده اند مانند سامسونگ با حالت خاکستری.